top of page

МОНІТОРИНГ

рівня знань і досягнень вихованців Грозинського ЗДО

На виконання статті 22 Закону України «Про дошкільну освіту» про обов’язкове виконання дошкільними закладами незалежно від підпорядкування, типів і форм власності державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти та з метою моніторингу  якості освітнього процесу в Грозинському ЗДО проведена відповідна робота по оцінюванню рівня розвитку дітей.

unnamed.jpg

Картка загального результату моніторингу сформованості ключових компетентностей дітей (за жовтень 2023р.) за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»

Середній рівень засвоєння по ЗДО: 75,5 %

          Цілісність освітнього процесу в Грозинському ЗДО є забезпечення реалізації Базового компонента дошкільної освіти  та освітньої програми для дітей дошкільного віку «Українське дошкілля».

         Актуальним  питанням освітнього процесу Грозинського ЗДО є організація системи моніторингу якості дошкільної освіти, зокрема – розвитку компетентостей дошкільників з усіх освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти  України.

          Результат  моніторингу по групах дітей дає підставу дати  загальну оцінку рівня розвитку у дошкільника розумових та пізнавальних здібностей; рівень фізичного розвитку; рівень мовленнєвої компетентності і встановити проблемні складові, які розвинені недостатньо і потребують додаткової уваги.

          При здійсненні моніторингу освітньої діяльності з дітьми, педагоги брали до уваги те, що головне не обсяг наявних знань у дітей, а вміння використовувати  набуті  знання в житті.

        За резуль­татами оцінювання скориговано план роботи, надано рекомендації батькам з метою надання належної уваги тим компетенціям, які в дітей недостатньо сформовані. Вихователями груп (в тому числі дітей з ООП) та  вузькими фахівцями  ЗДО продовжується  проведення корекційної роботи.

         Рекомендації

        Створювати умови для «психологічного розвантаження» дитини, забезпечувати їй можливість усамітнитися, перепочити від оточення

        Особливу увагу приділяти розвитку вміння розповідати не поспішаючи, виразно, проявляти словесну творчість, дотримуватися правил мовленнєвої поведінки та мовленнєвого етикету, розвитку монологічного мовлення, розмовляти українською мовою.

        Навчати дотримуватися правил мовленнєвої поведінки та мовленнєвого етикету.

        Слід попрацювати над розвитком комунікативних навичок спілкування щодо змісту і краси твору, його засобів, сприяти виявленню творчої активності, вмінню завершувати самостійно розповідь, розповідати не поспішаючи; формуванню у дитини розуміння того, навіщо необхідні предмети домашнього вжитку, навчати доглядати за ними.

        Сприяти вмінню вільно висловлювати власну думку під час реалізації загальних ігрових проектів і ігрових задумів. Звернути увагу на розвиток вміння взаємодіяти з людьми, узгоджувати свої дії, поведінку з іншими, обґрунтовувати свою відповідь.

       Регулювати свою поведінку залежно від ігрового правила та задуму, спонукати до активної ігрової взаємодії з іншими дітьми.

Створювати ситуації для виявлення інтересу до математичних понять. Особливу увагу звернути на розвиток уміння складати та розв’язувати задачі, приклади.

      Особливу увагу звернути на підвищення рівня самооцінки. Більше уваги слід приділяти відпрацюванню в дитини самостійного застосування правил збереження здоров’я, формуванню корисних звичок.

       Сприяти вихованню самостійності під час догляду за об’єктами природи, поглибленню знань про природу в різних формах її існування.

      Отримані результати експертизи моніторингу були оброблені директором закладу.

      Дана педагогічна діагностика надала  змогу вихователям нашого закладу надати кожній дитині індивідуальну допомогу, яка того потребує, визначати необхідні методи роботи  за кожною освітньою лінією.

bottom of page