РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Розподіл групових фронтальних занять на тиждень у 2024/2025 навчальному році у групах з 10.5 годинним перебуванням (5-денний робочий тиждень) за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Білан О.І, Возна Л.М., Максименко О.Л ( Наказ МОНУлистом від 03 грудня 2021 року (протокол № 6) (лист ІМЗО від 06. 12. 2021 № 22.1/12-Г-751)
Форми організації освітнього процесу
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» освітня програма ЗДО визначає мету, завдання освітнього процесу на навчальний рік, а також форми його організації.
Термін навчання.
Навчальний рік у закладі починається 1 вересня i закінчується 31 травня наступного року, оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня.
Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 116 календарних дні:
-осінні — 7 календарних дні з 28 жовтня по 3 листопада,
-зимові — 12 календарних дні з 30 грудня по 10 січня,
-весняні — 7 календарних дні з 24 березня по 30 березня.
-літні — 90 календарних дні з 1 червня по 31 серпня,
У період канікул перевага надається організації фізкультурно-оздоровчої роботи, різним формам i видам музичного мистецтва та художньо-продуктивним видам діяльності дошкільників.
У закладі дошкільної освіти встановлено 5-денний робочий тиждень. Заклад працює з 7.00 до 17.30.
Одним із основних напрямків діяльності ЗДО - є організація роботи з батьками вихованців. Для налагодження тісної співпраці з дорослими в закладі плануються та систематично проводяться відповідні заходи:
- батьківські збори з використанням інтерактивних форм роботи (круглий стіл, ділова гра тощо);
- бесіди, консультації;
- майстер-класи;
- «батьківська скринька», пам’ятки-поради в групових роздягальних кімнатах (у разі відміни карантину);
- тестування, анкетування тощо;
Організоване навчання у формі занять проводиться, починаючи з 3-го року життя. Тривалість занять становить:
Розподіл занять на тиждень проводиться відповідно до Наказу МОН № 446 від 20.04.15 року «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності».
Тривалість занять становить:
- у групі раннього віку (3-й рік життя) – до 10 хвилин
- у молодшій різновіковій групі (4-5 й рік життя) – не більше 15-20 хвилин;
- у старшій групі (5-6 рік життя) – 20-25 хвилин.
Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.
– у групі раннього віку – не більше 10 хвилин;
– у молождшо - середній групі – 15-20 хвилин;
– у старшій групі – 25 хвилин.
Тривалість перерв між заняттями становить не менш 10 хвилин.
Тривалість проведення гурткової роботи – 15-25 хвилин залежно від віку дітей.
Освітня діяльність у групах планується як у I-й, так і у II-й половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень. У другій половині дня можуть плануватися заняття з художньо-продуктивної та діяльності та фізичного розвитку. Весь освітній процес організовується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей.
У ЗДО планування освітнього процесу здійснюється за режимними моментами та блочно-тематичним принципом, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.
В інклюзивних групах команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами (далі – Команда супроводу) (до складу команди супроводу включаються батьки) розробляє індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами (далі – дитина з ООП). Відповідно до особливостей розвитку дитини з ООП Команда супроводу розробляє індивідуальну програму розвитку, за якою з дитиною з ООП проводяться корекційно-розвиткові заняття. Команда супроводу формує та узгоджує з батьками розклад корекційно-розвиткових занять дитини з ООП. Корекційно-розвиткові заняття згідно з індивідуальною програмою розвитку, проводяться педагогами ЗДО та (або) із залученням фахівців інклюзивно ресурсного центру чи інших закладів освіти, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері освіти за необхідними напрямами.
За окремим планом у закладі організовується оздоровлення дітей.