top of page
5234765.jpg
1.jpg

БЕЗПЕКА ДИТИНИ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Діти виявляють підвищену цікавість до всього нового, яскравого, незвичайного. Яскраві дитячі журнали, мультфільми та комп'ютерні ігри завжди привертають їхню увагу. Проте такі психологічні особливості, як недостатня розвиненість саморегулятивних механізмів, слабкий вольовий та емоційний контроль, імпульсивність поведінки, роблять дітей вразливими до інформаційних і програмно-технічних загроз. Тому зверніть особливу увагу на інформаційну безпеку дітей.

Роль сім’ї у збереженні психічного здоров’я дитини в умовах війни

Чи впорається дитина зі стресом війни?

Мабуть, усі українські батьки сьогодні замислюються, як усе те, що бачить, чує, переживає протягом цієї війни їхня дитина, відіб'ється на її подальшому житті. З одного боку, стрес може бути дійсно руйнівним. У нещодавній публікації European Child and Adolescent Psychiatry йдеться про серйозний вплив війни на дітей: підвищення ризику розвитку ПТСР (постравматичний стресовий розлад), депресії, тривожних станів, широкі наслідки для здоров'я в цілому.

2.jpg

З іншого боку, психологи радять не впадати у відчай через "вкрадене" дитинство. Батьківська любов та обізнаність, як діяти, здатні створити сприятливу атмосферу, яка буде сильнішою за всі жахи війни. Дитяча психіатриня, психотерапевтка в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі Наталія Масяк співпрацює з благодійним фондом "Голоси дітей" та має великий досвід роботи з дітьми війни. Вона зазначає:

"З нашого досвіду і за результатами світових досліджень (Fernando and Ferrari 2013, Jones 2013) можу з упевненістю сказати: далеко не всі діти з досвідом війни матимуть ознаки значного стресу чи ПТСР. Орієнтовно 7 з 10 дітей впораються зі стресом самотужки. Опірність дітей часто значно вища, ніж може здаватися. Тому не поспішайте з висновками, мовляв, дитину "поламала" війна. На стресостійкість, а відтак фізичне та ментальне здоров'я дитини впливає низка факторів. Частина з них зовнішні: інтенсивність та тривалість травмувальної події, можливість відновлювати свій ресурс (сон, їжа, відпочинок, гра), психосоціальне оточення, вміння дорослих підтримати тощо. Також є внутрішні чинники: особливості характеру дитини, сформовані психологічні стратегії протидії стресу, стан психічного здоровʼя до травматичної ситуації та інші. На деякі з цих факторів батьки вплинути не можуть, та багато що в наших силах".

Детально можна ознайомитись за посиланням :

Як зберегти фізичне та ментальне здоров'я дитини під час війни: досвід провідних психологів – Рубрика (rubryka.com)

Як зберігати спокій та дбати про психічне здоров’я у часі війни?

3.jpg

Чи мало з нас відчувають себе по іншому, не так як до війни. Досить часто виникає почуття провини: “Я роблю мало, я не знаю, що робити” або “Що буде далі?”, “Невизначеність вбиває мене!”, “Я би хотів щось робити, але не знаю що саме…”

У стресовій ситуації ми поводимо себе по різному: одні стають метушливими, інші волонтерами, бо постійна активність зменшує рівень напруги, дехто навпаки – загальмований та не розуміє, що робити. Хтось хоче плакати.

Виявляти емоції – цілком нормально: плакати, гніватися та бути метушливими, але скрізь є межа. Необхідно дозволяти собі проявляти свої почуття та давати простір для власних думок, але розуміємо, що інколи вони нас затягують. І якщо потрапити на такий “гачок”, до досить важко зіскочити.

Детальніше: https://www.bsmu.edu.ua/blog/yak-zberigaty-spokij-ta-dbaty-pro-psyhichne-zdorovya-u-chasi-vijny/                   Інформація з просторів інтернету.

Як підготувати дитину до школи в домашніх умовах

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

У житті кожного з батьків настає момент, коли потрібно підготувати дитину до школи. Це трудомісткий процес, який стає випробуванням для всіх членів сім'ї.
Необхідно враховувати безліч аспектів, включаючи фізичну, інтелектуальну та соціально-психологічну готовність дошкільника до вступу до навчального закладу.
Українська освітня система передбачає наявність у майбутніх учнів певних навичок: самостійне читання, письмо, рахунок та ін. Це негласні правила, які має знати кожен з батьків. Існує безліч підготовчих курсів та освітніх центрів, які займаються підготовкою дітей до школи. Однак цього, як правило, недостатньо. Дуже важливо приділити увагу психологічному настрою, від якого залежать майбутні успіхи учня. І цим мають опікуватися саме батьки. Тільки вони можуть зробити процес адаптації до нових умов легшим. Це позитивно позначиться спілкуванні з однокласниками, бажанні
брати участь у житті навчального закладу, а також розумінні того, що відбувається загалом.

4.jpg

Безпека дітей в інтернеті для батьків

Як убезпечити дітей від шкідливого контенту, цькування, суїцидальних інтернет-спілок та сексуальної експлуатації в інтернеті.

Пропонуємо до перегляду освітній серіал!

Експерти: Марія Єфросініна, Анастасія Дьякова

Детальніше:   https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

5.png
bottom of page